Share
Go down
elite
Player

Top scorer (Season 19) - Hotie pe fata!

on 23.06.17 23:32
    Astazi am intampinat probleme in legatura cu titlul de top scorer din sezonul trecut. Mi s-a spus ca nu am egalitate de goluri cu Kappa, ci am mai putine. Eu as vrea sa contrazic autoritatile, am spirit civic, de aceea trebuia  sa fac asta intr-un mod civizilat aici, pe forum sa nu apara controverse si sa se ia o decizie.Apelez nervii adminilor sa verifice statisticile si tin sa mentionez ca nu eu ii pun la lucru.
   Am aici urmatoare conversatie cu unul dintre manageri, o dovada care atesta nu numai ca eu sunt top scorer, ci si ca sunt singurul top scorer.

De 19 sezoane golurile pentru top scorer/top assister sunt calculate numai in functie de meciurile de liga, fara statisticile din cupele aferente care sunt destinate numai XP-ului. Astfel, diferenta este clara: elite - 13 goluri; kappa - 12 goluri.
   Multumesc anticipat pentru timpul acordat verificarii!

*Fiecare are dreptul sa-si spuna parerea intr-un singur comentariu, insa decizia va fi luata exclusiv de staff*
Kappa
Captain

Re: Top scorer (Season 19) - Hotie pe fata!

on 23.06.17 23:59
Top scorer: Unknown(will be edited soon)
Top assister: elite (19)

Inainte era la Top scorer 19 [Kappa elite] iar la Top assister elite 24 ? Ce s-a intamplat s-a modificat dintr-o data ? Se iau doar golurile si assisturile din liga asa peste noapte ?

Facusei statistica pt liga+cupa si nu ieseai top scorer si ai bagat 2 goluri de la tine + 1 scos la mine si acum ca sa te scoti pui doar meciurile din liga hotie pe fata Laughing)

STANGA ELITE - DREAPTA KAPPA

MaxQ
Manager

on 24.06.17 0:33
Acest caz va fi transferat la instanta suprema de judecata a frh-ului.
elite
Player

on 24.06.17 0:34
Nu se ia nimic peste noapte, a fost o greseala inca de atunci, nu trebuia sa fie nici egalitate. De la inceputul FRH aceste doua titluri de top scorer si top assister sunt calculate pe baza golurilor de liga.
Kappa
Captain

on 24.06.17 0:41
Nu , hai sa-ti zic eu cum sta treaba , ai facut statisticile pt acest sezon cu liga + cupa asa ar fi normal sa ramana .
Dupa ce ca ai facut liga + cupa gresite [ Nu stiu cum ai ajuns tu de la 18 la 19 iar eu de la 20 la 19 "greseala de calcul" ] acum incerci sa te scoti spunand ca se iau doar golurile+asisturile din liga , dar statistica la inceputul ligii a facut facuta pe liga + cupe .

"La top scorer si top assister se iau doar cele din liga dar la MVP se iau toate , am inteles" Smile
Kazi
Player

on 24.06.17 9:02
Trebuie sa-l intreb pe champion cum a facut el statisticile. Din cate stiu, el s-a ocupat de la inceput. Daca a ales sa ia in considerare cupa sau nu, ramane de vazut. Facea parte din staff la momentul respectiv. Voi vorbi si cu Skinny.
Daniel Carter
Manager

on 24.06.17 10:49
Bă, ce e zarva asta? Terminati în pula mea, că elite are dreptate. În FRH s-au acordat titlurile de Top Scorer, respectiv Top Assister, jucătorului cu cele mai multe goluri, respectiv pase decisive, în Liga 1 încă de la sezonul 1.

Undeva în sezonul 12, dacă țin bine minte, Alexis a introdus titlul de MVP pentru jucătorul cu cel mai mare XP, punctaj ce se cumula din Liga 1 și Romanian Cup. Eram în staff și pe vremea aia.

Caz închis!
Kazi
Player

on 24.06.17 11:21
Kappa wrote:Nu , hai sa-ti zic eu cum sta treaba , ai facut statisticile pt acest sezon cu liga + cupa asa ar fi normal sa ramana .
Dupa ce ca ai facut liga + cupa gresite [ Nu stiu cum ai ajuns tu de la 18 la 19 iar eu de la 20 la 19 "greseala de calcul" ] acum incerci sa te scoti spunand ca se iau doar golurile+asisturile din liga , dar statistica la inceputul ligii a facut facuta pe liga + cupe .

"La top scorer si top assister se iau doar cele din liga dar la MVP se iau toate , am inteles" Smile

Presupun ca a fost o greseala, din moment ce elite era golgheter in liga 1 (13-12) nu vad de ce ar fi vrut sa se complice. A fost o incurcutara, tinand cont ca statisticile au fost sterse de pe forum si reactualizate de elite.

Dan Carter wrote:Bă, ce e zarva asta? Terminati în pula mea, că elite are dreptate. În FRH s-au acordat titlurile de Top Scorer, respectiv Top Assister, jucătorului cu cele mai multe goluri, respectiv pase decisive,  în Liga 1 încă de la sezonul 1.

Undeva în sezonul 12, dacă țin bine minte, Alexis a introdus titlul de MVP pentru jucătorul cu cel mai mare XP, punctaj ce se cumula din Liga 1 și Romanian Cup. Eram în staff și pe vremea aia.

Caz închis!

Asta voiam sa stiu. Daca asa s-a luat in considerare de la inceput, asa va continua. Sezonul trecut a fost la fel.
Sa mai dau un exemplu din fotbal: daca Ronaldo are 32 de goluri in La Liga si Messi 31, Ronaldo e golgheter cu toate ca Ronaldo n-a jucat in cupa si Messi, sa zicem, a dat 10 goluri in cupa.

Pentru a rezolva aceasta problema, propun adaugarea unui nou tag numit:Golden Boot. Acest tag sa-i fie acordat jucatorului cu cele mai multe goluri in toate competitiile iar Top Scorer sa fie EXCLUSIV in campionatul propriu-zis.

Daca se va accepta propunerea mea, Elite-Top Scorer iar Kappa-Golden Boot. Astept pareri.
Kappa
Captain

on 24.06.17 11:42
Eu sunt de acord , fa cum vrei . Pe carter nici n-ar trebui sa-l bagam in seama stim noi mai bine Smile

Hai sa nu ne mai certam si sa ne bucuram de aceasta zi care poate fi istorie pt Romania , primul Nations Cup din istorie.

sal
Kazi
Player

on 24.06.17 11:59
Succes diseara la Nations Cup. Nu va mai certati din prostii. E un joc; da-l in pula mea!

T/C
Daniel Carter
Manager

on 24.06.17 13:01
Kappa, nu mă face să vin doar ca să mă iei de pulă.
Sponsored content

Back to top