Share
Go down
Daniel Carter
Manager

Departajare echipe

on 25.02.17 18:30
Cum vreți să se facă departajarea la sfârșitul sezonului în caz de egalitate la puncte? Golaveraj sau meciuri directe? De ce? Încercați să nu votați în funcție de cum vă avantajează pe voi la sfârșitul sezonului ăsta pentru că regula va rămâne valabilă și sezoanele viitoare.
SnicKerS
Player

Re: Departajare echipe

on 26.02.17 11:01
Golaveraj
Kazi
Player

on 26.02.17 11:46
Golaveraj. Consider ca asa este cel mai bine. O echipa cu un golaveraj bun are un joc spectaculos, deci merita o pozitie mai buna in clasament in cazul egalitatii de puncte.
haсker
Player

on 26.02.17 16:18
Meci direct, lol. Asta e hax, nu fotbal. Aici lineupurile se schimba. Gen a jucat o echipa cu o echipa si le da 15-0 si ei isi schimba cu totul line-up si echipa ce joaca la fel sau mai bine le da 5-0. Meciul direct e cel mai logic cand vorbim de haxball.
bish
Player

on 26.02.17 16:32
Sunt de acord cu hacker aici, ar fi mult mai fair ideea cu meciul direct. Unii au posibilitatea de a da 10+ goluri unei echipe, care mai apoi se desfiinteaza/isi schimba line-upul si restul n-au aceasta posibilitate, respectiv ar fi mult mai cinsitit sa se joace meci direct.

"Divulgaritatea umanistica a unui om s-ar putea retusa pe un blastom al nonsalantei nonconformistice."
Kazi
Player

on 26.02.17 17:09
Daca e asa, primele patru sa intre in play-off. Gen, cum e in Championship in Anglia pentru locul 3 de promovare. Sa fie semifinala-finala. Locurile 1-4 si 2-3 in semifinala si castigatoarele sa joace finala. E doar o propunere.
Teeqo
Player

on 26.02.17 17:16
Sunt de acord cu hacker.
Daniel Carter
Manager

on 26.02.17 17:48
Kazi wrote:Daca e asa, primele patru sa intre in play-off. Gen, cum e in Championship in Anglia pentru locul 3 de promovare. Sa fie semifinala-finala. Locurile 1-4 si 2-3 in semifinala si castigatoarele sa joace finala. E doar o propunere.

Ideea ta ar fi fost bună dacă am fi vorbit despre o ligă inferioară. În momentul de față locul 1, LA, are 38p, iar locul 4, HR, are cu 15p mai puțin. Chiar nu văd cum HR (UV) ar merita șansa să câștige titlul. Mai ales că nu e greu să aduci 2-3 jucători foarte buni pentru 2 meciuri (semifinală și finală), dacă asta îți garantează o mare șansă la cel mai prestigios trofeu al comunității.
Kazi
Player

on 26.02.17 21:34
@Carter Da, ai dreptate. Dar cred ca e o problema si cu aducerea jucatorilor liberi de contract. Eu cred ca ar fi cel mai ok sa aduci jucatori doar in perioada de transferuri. Nu cred ca s-ar pune problema cu aducerea unor jucatori pentru acest play-off daca s-ar pune o interdictie la transferuri in aceasta perioada. Daca HR ar invinge LA cu lotul actual, inseamna ca sunt buni si ar merita un loc in finala. Pana la urma, un meci de departajare conteaza foarte mult. Ceva de genul:10 min/repriza.

Dar este destul de complicat. Nu cred toti ar fi de acord cu acest lucru. Deci ramane sa se supuna la vot cele 2 variante. Asta a fost doar o propunere pentru viitor, in caz ca se doreste o extindere a ligii.
Daniel Carter
Manager

on 26.02.17 21:49
Nu putem vorbi de extindere. Sezonul ăsta au dat RQ vreo 7-8 căpitani, a tot trebuit să improvizez. S-au folosit vreo 20 de WC, deci meciurile nu se joacă la kick-off time, asta înseamnă ca e nevoie de o restrângere, astfel ca echipele să aibe jucători. Am scos banuri mai vechi, am introdus ligă de handball, asta doar doar mai strângem și noi ceva oameni, dar degeaba.

Nu putem vorbi nici de o anume perioadă de transferuri, pentru că se schimbă lineupul și de două ori pe săptămână la o echipă. Dacă o să fac asta o să fiu iarăși acuzat de hitlerism și că ce bine era cu Vlad și PRO pentru că puteau juca la două echipe odată.
TalixD
Player

on 26.02.17 21:53
tre sa ma faci admin ca sa vina lumea
Daniel Carter
Manager

on 26.02.17 21:57
Tali, să fim serioși, HCP-ul a fost respins din HCL pentru că erai căpitan. Am fost nevoit să-l pun pe hyo ca să jucați. Să nu mai zic că în FRH am primit o mulțime de reclamații. Să nu îmi amintesc de faptul că pe lângă un Betting făcut o dată pe lună, nu ai făcut nimic altceva. Sau de faptul că te-ai folosit de faptul că erai Support ca să-ți creezi diverse avantaje.
TalixD
Player

on 26.02.17 22:10
pai am facut funcup-uri, am vrut sa fac betting dar n-am avut cu cine, i-am adus pe feynoord pe frh, e suficient pt un support, plus ca eu am fost pus doar pt wc-uri si event-uri
Daniel Carter
Manager

on 26.02.17 22:26
Eventurile au fost făcute de bish. Ai reușit să aduci cea mai slabă echipă din istoria FRH, gj, adică nici nu au luat 16-0 și multe alte înfrângeri la 10 goluri diferență. Și nici nu au încălcat egulamentul la fiecare meci. Închei discuția asta aici. Te-ai băgat în seamă cu forța. Btw, ai rămas fără Support când m-ai amenințat pe global că nu mai ajuți cu nimic dacă nu îți pun un gol nemeritat.

Subiectul de bază reprezintă departajarea echipelor la sfârșitul sezonului, iar eu și Kazi am ajuns la o discuție constructivă, dacă cei care trebuie să citească își și dau interesul s-o facă.

Exemplu de hitlerism: nu-i dau drept de joc lui Chimie.

Code:
<23:23:58> "chimie": de ce spui ca n am drept  de joc ma
<23:26:31> "Daniel "Hitler" Carter": pt ca ai jucat deja la LA
<23:26:32> "Daniel "Hitler" Carter": sez asta
<23:26:37> "Daniel "Hitler" Carter": deci nu mai ai drept de joc
<23:26:39> "chimie": esti unul dintre cei mai jegosi admini coaie,pana la urma e doar un joc
<23:26:40> "chimie": :)))
<23:26:45> "chimie": sa mi bag pl in el de joc
<23:26:48> "chimie": o iei prea in serios
<23:26:49> "chimie": coaie
<23:26:53> "Daniel "Hitler" Carter": daca iti dau drept de joc, inseamna ca dau drept de joc la toti
<23:26:53> "chimie": s a mai intamplat asa
<23:26:57> "chimie": e pula
<23:27:06> "chimie": vlad cum pula mea era ingaduitor
<23:27:07> "chimie": elite la fel
<23:27:12> "chimie": nu sarea nimeni in capul nimanui
<23:27:29> "Daniel "Hitler" Carter": ingaduitor sau incalca regulamentul si faceau favoruri?
<23:27:35> "Daniel "Hitler" Carter": incalcau*

<23:35:58> "chimie": dupa ce ca ai numai sobolani in frh
<23:36:16> "chimie": nu vrei sa apreciezi jucatorii vechi
<23:36:21> "chimie": cu rezultate
<23:36:35> "Daniel "Hitler" Carter": adica sa fac favoritisme pentru tine si cei vechi?
<23:36:48> "chimie": coaie ce favoritism e
<23:36:52> "chimie": am jucat cu un meci in plus
<23:36:54> "chimie": si am iesit
<23:36:57> "chimie": care plm e faza
<23:36:59> "Daniel "Hitler" Carter": atunci cum il numesti?
<23:37:02> "chimie": parca zici ca mi dai vreo cupa
<23:37:46> "chimie": plm chiar nu inteleg
<23:37:53> "chimie": dar asta este daca nu vrei
<23:38:18> "Daniel "Hitler" Carter": dar tu ai donat ca sa avem si noi un ts care nu pică?
<23:38:40> "chimie": nu am bagat si nici n am sa bag niciodata vreun ban in vreun joc
<23:38:48> "chimie": sunt doar pixeli
<23:38:54> "Daniel "Hitler" Carter": adica donai, era clar ca iti puteam scoate restricted, dar asa am rugaminti din astea cate 2-3 pe seara
<23:39:29> "chimie": ti am mai spus
<23:39:41> "chimie": cred ca jucatorii vechi ar trebui sa aiba prioritate si asa frhu
<23:39:42> "chimie": e mort
<23:39:43> "chimie": aproape
<23:39:55> "chimie": nu mai e ce era odata
<23:40:27> "Daniel "Hitler" Carter": zi un criteriu pe baza caruia pot face favoritisme pentru jucatorii vechi
<23:42:26> "chimie": las o in pula mea,asa putem continua la nesfarsit daca vrei sa mi o intorci mereu
<23:42:28> "chimie": asta este
<23:42:46> "chimie": chiar mi as dori sa vad ce faci daca s ar lasa toti jucatorii vechi
<23:42:53> "Daniel "Hitler" Carter": pai nu, eu incerc sa port o discutie pe baza careia sa schimb regulamentul in sezoanele viitoare
<23:42:54> "chimie": o sa inchizi tsu
<23:42:55> "chimie": te asigur
<23:42:59> "Daniel "Hitler" Carter": si sa nu mai fiti nemultumiti

Last edited by Daniel Carter on 26.02.17 22:50; edited 1 time in total
Kazi
Player

on 26.02.17 22:45
Parerea mea este ca ati deviat de la subiect. Eu zic ca ati putea deschide un topic pe tema asta sau sa discutati in particular. Aici este vorba despre criteriul de departajare al echipelor.

P.S. Scuze daca ma bag aiurea in seama.
Daniel Carter
Manager

on 26.02.17 22:49
Dacă deschid topic, nimeni nu va vorbi, am mai făcut asta. Iar dacă vorbesc în privat, discuția nu are sens. Uită-te la "discuția" cu chimie.

So... eu muncesc gratis pentru FRH și se presupune că ar trebui să îndur și astfel de comentarii de la jucători, nu? Ăsta e doar unul dintre mesajele pe care le primesc zilnic de la jucătorii pe care i-am banat tocmai din cauza comportamentului deplasat, iar după câteva luni ei vin și plâng cum eu i-am exilat și că am stricat jocul.

Code:
<23:46:27> "EdeN" pokes you: ia pula bai rapanosule ca degeaba nu te ia nimeni sclavule

Well, EdeN este cel care mă înjura că nu îi dau pe nedrept un defwin. E jucător vechi, oare nu ar trebui să mă comport ca elite și Vlad și să fac niște favoritisme?

Pentru că echipele nu își joacă meciurile sau că nu sunt în stare să-și pună jucătorii să confirme pe forum tot eu sunt făcut responsabil... Acum stau și mă întreb cum de sunt așa prost și nu fac și munca asta în locul căpitanilor.

Când mai vorbiți de alte ligi și ce se pretrece acolo, mai întâi comportați-vă și voi ca cei de acolo. Alăturați-vă staff-ului, iar mai apoi comentați.
elite
Player

on 26.02.17 23:07
Nu ma baga pe mine in asta, m-am retras la timp si n-am nevoie sa mi se pune in carca aberatii.
Perseu
Player

on 27.02.17 20:00
mor coaie atatea melodrame pe un joc
Perseu
Player

on 27.02.17 20:05
si inca ceva acm nu ca pup eu pe carter in cur ca mi a dat la banuri , dar daca nu era el frh nu mai era , a fost si esti cel mai muncitor admin dar nu e vina lui ca nu mai vin playeri in liga asta.
Daniel Carter
Manager

on 28.02.17 16:20
Văd că nu v-a interesat prea mult subiectul. Adică de ce v-ar interesa pe voi așa ceva? "Majoritatea" a decis ca departajarea să fie făcută pe baza meciului direct.
Sponsored content

Back to top